АНОНС-Середнянське об’явлення, рух “покутників” та “український папа”…: есхатологічні трансформації в підпіллі УГКЦ

Інститут історії Церкви та Кафедра церковної історії запрошують на відкритий семінар “Середнянське об’явлення, рух “покутників” і “український папа” Ігнатій Солтис: есхатологічні трансформації в греко-католицькому підпіллі”.

Доповідач – Roman Skakun, кандидат історичних наук, доцент КЦІ.

“Одним із численних реліктів підпілля – угруповань, які досі не примирилися зі світом навіть незважаючи на падіння безбожної влади – є так звані “покутники”, рух, що втілив у собі апокаліптичне сприйняття тих потрясінь, які довелося пережити віруючим греко-католикам з приходом радянської влади. Рух цей досі не привернув належної уваги істориків, хоча він являє собою дуже цікаву, бо локалізовану в дещо іншому культурному ареалі, паралель до численних есхатологічно-антирадянських рухів у православ’ї, відомих під збірними назвами “червонодраконівців” або “істинно-православних християн…”, – зі статті Романа Скакуна у Науковому збірнику з церковної історії “Ковчег”, число 7.