Анонс. Відкритий семінар з о. Юрієм Аввакумовим

Запрошуємо на відкритий семінар Інституту історії Церкви та Кафедри церковної історії «Суперечлива спадщина “Флорентійського екуменізму”: церковні унії минулого і майбутнє українського унійного християнства».

З основною доповіддю виступить отець проф. Юрій Аввакумов (Університет Нотр-Дам, США). Доповідач  розкриє тему таким чином:

“У 30-х роках XV-го століття візантійські політичні та церковні діячі, що прагнули союзу із Заходом та унії з Римською Церквою, стояли перед вибором, який виявився доленосним для всієї подальшої історії європейського християнства і на Сході, і на Заході. Візантійці отримали запрошення на унійний собор одночасно з двох сторін: від загальноцерковного собору, що починаючи з 1431 року засідав у швейцарському місті Базелі, і від папи Євгенія IV, який оголосив Базельський собор недійсним та в 1438 році зібрав свій власний “контр-собор,” спочатку у Феррарі, а потім у Флоренції. Візантійський імператор та Царгородський патріарх, після певних коливань, обрали Ферраро-Флорентійський собор. Так постала Флорентійська унія 1439 року, що слугувала взірцем та підставою для всіх подальших уній східних християн із Римською Церквою, включаючи Берестейське поєднання.
На цьому відкритому семінарі поговоримо про історичні можливості, що були втрачені з відмовою Східної Церкви взяти участь у Базельському соборі 1431-1449 років.
Обговоримо вплив та значення Базельського конциліаризму в історії Церкви на Заході і спробуємо порівняти західну конциліарну традицію зі східною ідеєю “соборності”.
Особливу увагу буде приділено сучасним спробам відродження конциліарної ідеї в Католицькій Церкві та тому внескові, який можуть зробити до цього процесу унійні християни, насамперед в Україні”.

Захід відбудеться у вівторок, 12 листопада, о 15.00 у 127 парковій авдиторії Центру УКУ ім. митр. А.Шептицького, вул. Стрийська 29а.