Про Йосифа Сліпого говорили у Загребі

У Загребі 12 травня відбулася конференція, присвячена 125-літтю від дня народження Йосифа Сліпого, під час якої виступили ректор о. Б. Прах і проректор О.Турій. Також під час заходу, організованого культурно-просвітницьким товариством «Кобзар», було презентовано нову виставку Інституту історії Церкви УКУ «Бути собою», яка відображає основні етапи життя патріарха Йосифа.

Загреб2Під час вступного слова о. Богдан Прах розповів зокрема про роль Йосифа Сліпого у заснуванні Львівської Богословської Академії та Українського Католицького Університету. Організаторам заходу були подаровані нові видання УКУ, серед яких – «Спомини» патріарха Йосифа та каталог ІІЦ про підпілля УГКЦ «До світла воскресіння крізь терни катакомб».

Доповідь Олега Турія була своєрідною лекцією-екскурсією про життєвий шлях та пріоритети пастирського служіння Йосифа Сліпого за матеріалами виставки «Бути собою». Особливий наголос був на значенні його свідчення для українців сьогодні, зокрема  – його зусиль для збирання в розсіяні сущих.

Загреб1