У Києві європейські вчені дискутуватимуть про Реформацію

2017 рік у світі та в Україні позначений вшануванням 500-ліття Реформації – історичної події, яка підштовхнула глибокі перетворення у духовному, політичному й соціальному житті ранньомодерної Європи. Християнський світ, реагуючи на тогочасні виклики та кризові явища, усвідомив нагальну потребу церковних реформ, апелюючи до євангельських ідеалів і першооснов Церкви. Це спричинилося до зародження, інституційного оформлення та географічного поширення багатьох протестантських течій, водночас реформаторські змагання охопили й Римо-Католицьку Церкву. Прагнення до оновлення церковного життя не оминули й Східну Європу. Ідейні впливи Реформації надали поштовх для здійснення  реформ і пошуку нових моделей церковної єдності в Київській митрополії, втягуючи українські землі в загальноєвропейські культурно-релігійні та суспільно-політичні процеси.

Пришвидшивши історичний розвиток і надавши динамізму тогочасному релігійному життю, хоч далеко не завжди у мирних і толерантних формах, Реформація суттєво спричинилася до сучасного розмаїття християнської Ойкумени та започаткування екуменічного діалогу. У становленні незалежної України чинник поліконфесійності є виявом і водночас індикатором її демократичного характеру, що не виключає деяких проблем у міжконфесійних та церковно-державних взаєминах. Відтак, ідейна парадигма Реформації – готовність і спроможність Церкви/Церков до постійного оновлення власного еклезіального та ширшого громадянського життя – залишається напрочуд актуальною сьогодні.

Ця проблематика стане предметом ретельного обговорення на семінарі-дискусії, що відбудеться 1 грудня 2017 р. від 14:00 до 19:00 год. в приміщенні Київського центру Українського католицького університету з ініціативи Інституту історії Церкви та Інституту екуменічних студій УКУ. Із доповідями та в обговореннях виступлять провідні дослідники та аналітики з кількох країн (Нідерландів, Німеччини, Франції, Швейцарії, України), що належать до різних християнських деномінацій та наукових осередків, а також представники церковної ієрархії, державних структур, відомі політичні й громадські діячі.