В УКУ відбулася Всеукраїнська студентська конференція «Між опором і пристосуванням: Церква в умовах тоталітарних режимів у ХХ-ХХІ ст.»

В УКУ відбулася V Всеукраїнська наукова студентська конференція «Між опором і пристосуванням: Церква в умовах тоталітарних режимів у ХХ-ХХІ ст.». Організатори – Гуманітарний факультет УКУ, кафедра нової і новітньої історії України та Інститут історії Церкви УКУ.

DSC_9895

Участь у заході взяли понад 50 молодих дослідників з різних міст України, а також представники з Польщі, Білорусі та Угорщини.

«Організовуючи такі заходи, УКУ сприяє витворенню унікальних площадок для діалогу й спілкування. Ви маєте добру нагоду побачити та відчути атмосферу нашого середовища, яке є співтворцем унікальних освітніх кластерів в освітньому просторі нашої країни та водночас носієм давніх традицій київського християнства» – зазначив у вітальному слові декан Гуманітарного факультету Ігор Скочиляс.

Упродовж двох днів учасники та гості конференції мали змогу відвідати, послухати та обговорити численні доповіді, виголошені на сімох секційних засіданнях. Також молоді науковці ознайомилися з місією та діяльністю Інституту історії Церкви УКУ, історією створення інституції, методиками, що їх використовують науковці установи в процесі збирання й наукового опрацювання спогадів очевидців трагічних сторінок української історії.

Родзинкою цьогорічної конференції стала публічна лекція відомого російського історика і філософа, д.і.н., професора університету Еморі (США) Ніколая Копосова «Історична політика Владіміра Путіна і війни пам’яті у Східній Європі».

Конференція проводиться за незмінної підтримки Вічного фонду ім. Тиміша та Ґеновефи Шевчуків, а також двох нових навчально-дослідних програм факультету – «Дослідження історії України доби тоталітаризму» та «Історія нескорених: український визвольний рух XX – початку XXI століть».

Джерело: сайт УКУ