Запрошуємо на відкритий семінар «Досвід підпілля УГКЦ: спроба осмислення і перспективи досліджень»

Кафедра церковної історії спільно з  Інститутом історії Церкви

організують відкритий семінар «Досвід підпілля УГКЦ: спроба осмислення і перспективи досліджень»

13 вересня о 14:30 (паркова авдиторія ЦШ)

Доповідач – О.Турій, дискутанти – митроп. Борис (Ґудзяк), о.Богдан Прах; модераторка – С.Гуркіна.

Подія відбувається в рамках @[490953648335875:844:Дні УКУ у Львові].
Історія мучеництва і жертовності багатьох відомих і невідомих героїв в Україні у «кривавому» XX столітті не може бути забута, занехаяна чи відкладена на потім з огляду на якісь інші, як може здаватися «важливіші справи». Вона вимагає негайного пізнання і всебічного осмислення – шанобливого, навіть благоговійного, але водночас критичного та систематичного. І це потрібно не так задля задоволення суто інтелектуальних зацікавлень і не стільки заради зведення порахунків із цим минулим. Пізнання історії переслідувань за віру і спротиву безбожному режимові потрібне насамперед для нас, щоб вшанувати пам’ять невинно убієнних, щоб покаятись і не судити, щоби від усього серця вибачити і з чистою душею попросити прощення. Іншими словами: мусимо пізнати, що, де, коли, як і з ким сталося, але маємо також спробувати зрозуміти, що саме наш Господь, Творець історії, тим, що сталося, хоче сказати нам, чого Він хоче навчити нас через досвід наших попередників? Бо тільки тоді можемо мати в Бога надію, що трагедія минулого більше ніколи не повториться, а перенесені страждання і пролита кров не закликатимуть до помсти, а стануть прикладом для наслідування та джерелом наснаги так необхідних для будівництва нового майбутнього.